صفحه نخست > اخبار و اطلاع رسانی > بهمن تجلی زاده در گفتگو با معدن 24 خبر داد
بهمن تجلی زاده در گفتگو با معدن 24 خبر داد بهمن تجلی زاده در گفتگو با معدن 24 خبر داد (تعداد بازدید : 415)

صادرات فولاد خوزستان در سال95 تاریخ ساز شد

معدن 24: صادرات فولاد خوزستان در سال95 تاریخ ساز شد

فولاد خوزستان رکورد تاریخ صادرات فولاد ایران را در شکست.

بهمن تجلی زاده معاون فروش و بازرگانی شرکت فولاد خوزستان در گفتگو با معدن 24 گفت:در سال 95 شرکت فولاد خوزستان با صادرات 1.9 میلیون تن فولاد خام رکورد صادرات فولاد ایران را از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون شکست.

وی تصریح کرد: در گذشته شرکت فولاد مبارکه پیش تاز صادرات بود اما در سال 95 فولاد خوزستان در جایگاه نخست قرار گرفت.

تجلی زاده گفت:محصولات فولاد خوزستان هم اکنون به 13 کشور دنیا صادر می شود که سهم منطقه منا 50 درصد،خاور دور 40درصد و آمریکای مرکزی 10 درصد است.

وی اظهار داشت:تولید  فولاد در سال 95 در فولاد خوزستان حدود 3.6 میلیون تن بود که از این میزان 52 درصد صادر شد و در سال 96 برنامه داریم تا صادرات فولاد را به دو میلیون تن برسانیم.

معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان افزود:صادرات 1.9 میلیون تنی فولاد خوزستان در سال 95 باعث شد تا از ظرفیت های خالی تولید کنندگان شمش در داخل نظیر فولاد کاوه جنوب استفاده شود و بطور قطع می توان گفت که اقدام صادراتی فولاد خوزستان سبب شد تا 5 کارخانه شمش در داخل از تعطیلی نجات پیدا کنند.

معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان اظهار داشت:در حال حاضر قیمت شمش صادراتی فولاد خوزستان حدود  390 دلار است که 20 درصد بالاتر از قیمت های جهانی است.

وی افزود:همزمان با سیاست کاهش تولید و صادرات  فولادچین شرکت فولاد خوزستان با بازاریابی هوشمند توانست بازارهای جدید ی در خاور دور شناسایی کند و از کمرنگ شدن نقش چین در کشورهایی نظیر تایلند،مالزی و اندونزی توانستیم حداکثر استفاده را ببریم و صادرات را در این منطقه به 800 هزار تن رسانده ایم.

تجلی زاده در ادامه خطاب به تولیدکنندگان عربستانی گفت:ایران مشکلی در تحریم و صادرات فولاد ندارد و بازار دنیا به اندازه ای وسیع است که ایران می تواند برنامه صادراتی به کل جهان داشته باشد و منطقه منا هدف نهایی ایران نیست بلکه فولاد خوزستان به بازار برزیل ،کانادا و خاور دور چشم دوخته است.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
منبع :


 نشانی : اهواز - کیلومتر 10 جاده بندر امام 
کدپستی: 13111-61788
پست الکترونیک: Info@ksc.ir 
مرکز اطلاعات تلفن شرکت : http://118.ksc.ir
ادامه

کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان  
کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان
@ksc_ir
 
captcha  
شرکت فولاد خوزستان
1393 © تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد خوزستان می باشد