صفحه نخست > اخبار و اطلاع رسانی > با تلاش مشترک مسئولین و کارکنان محقق شد توسعه فضای سبز شرکت فولاد خوزستان تا چهار و نیم برابر استاندارد
با تلاش مشترک مسئولین و کارکنان محقق شد: توسعه فضای سبز شرکت فولاد خوزستان تا چهار و نیم برابر استاندارد با تلاش مشترک مسئولین و کارکنان محقق شد: توسعه فضای سبز شرکت فولاد خوزستان تا چهار و نیم برابر استاندارد (تعداد بازدید : 222)

با احداث  495 هکتار فضای سبز در سایت صنعتی و اطراف آن، سرانه فضای سبز در شرکت فولاد خوزستان به 50 مترمربع رسید که یک آمار بی نظیر در سطح استان خوزستان است.

محمدحسین صادق جولا مدیر امور اجتماعی و خدمات شرکت فولاد خوزستان با اعلام این مطلب به خبرنگار رویداد گفت: نظر به اولویت ویژه‌ای که فولاد خوزستان برای محیط زیست قائل است، این شرکت علیرغم پرداخت عوارض نوسازی و بهای خدمات شهری، راساً برای نگهداری و توسعه فضای سبز انبوه ایجاد شده هزینه می کند.صادق جولا با یادآوری  این موضوع استاندارد محیط زیست صنایع را موظف کرده است که 25 درصد از مساحت صنعتی خود را به فضای سبز اختصاص دهند افزود، شرکت فولاد خوزستان نظر به مسئولیت های اجتماعی که برای خود قائل است و نیز شرایط دشوار زیست محیطی اهواز، در این خصوص بسیار فراتر از الزام قانونی یاد شده و حداقل چهار و نیم برابر استاندارد عمل نموده که فضای سبز سایت صنعتی و پیرامون شرکت را شامل می‌شود.

وی افزود: شرکت فولاد خوزستان در قسمتی از اراضی داغ در جنوب شرقی اهواز واقع شده که از زمین‌های لم یزرع محسوب می‌شود و از نظر کلاس خاک‌شناسی، سطح پایینی دارد. خصوصا که این اراضی هم به لحاظ شوری و هم از نظر قلیایی عوامل محدود‌کننده زیادی برای ایجاد و نگهداری فضای سبز ایجاد می کند.

مدیر امور اجتماعی و خدمات با اشاره به عملکرد شرکت از ابتدای سال 95 در توسعه و نگهداری فضای سبز و تبدیل روش نگهداری سنتی به مکانیزه اظهار داشت: طی هفته درختکاری 13 هزار اصله نهال در محوطه های پیرامون و داخل شرکت کاشته شده و در زمینه هرس گیاهان موجود نیز کارهای زیادی انجام شده است.

از جمله این اقدامات، هرس و نگهداری فضای سبز است مخصوصاً در جاهایی که بادهای غالب با شدت زیادی می وزد. از آنجایی که فضای سبز اغلب در محوطه های قرار دارد که خاک های دست ریز احداث می شود برای تعادل بخشی گیاهان اقداماتی از جمله کوتاه و سبک سازی انجام شده که باعث می شود هنگام وزش این بادها، گیاهان از ریشه جدا نشده و از بین نروند.

همچنین واحد فضای سبز در این مدت اقدام به چمن کاری در حدود یک هکتار نموده انواع گیاهان را که شامل هفتاد گونه هستند جهت بهبود فضای سبز کشت کرده است.

مدیر امور اجتماعی و خدمات در مورد برنامه های کلی شرکت برای توسعه فضای سبز گفت: این برنامه ها تا جایی دنبال می شود، که هیچ نقطه ای از شرکت و اطراف آن در مورد اختصاص به فضای سبز، حتی در سایت صنعتی بلا تکلیف نماند.

صادق جولا با تاکید بر ضرورت همکاری عموم در حفظ محیط زیست بیان داشت: تمامی کارکنان فولاد خوزستان، همانند دیگر شهروندان دوستدار محیط زیست، طبیعت و فضای سبز هستند و همکاری آنان با کارکنان واحد فضای سبز شرکت بسیار بالاست. به طوری که هم اکنون سرانه فضای سبز در محیط شرکت و اطراف آن 50 متر مربع برآورد می شود که در مقایسه با تمامی استان رقم بسیار بالایی است.

وی افزود: فضای سبزی که پیرامون شرکت احداث شده، عموماً مورد استفاده تمامی ساکنین اهواز قرار می گیرد. شما می توانید در روزهای مختلف، مخصوصاً روزهای تعطیل خانواده ها را ببینید که برای گذران اوقات فراغت در این محل ها مستقر می شوند که این موفقیت حاصل توجه فولاد خوزستان به فضای سبز قابل استفاده برای شهروندان اهوازی است.

مدیر امور اجتماعی و خدمات با اشاره به طرح های آینده با رویکرد کیفی سازی فضای سبز گفت: با توجه به اینکه برنامه های خوبی برای مکانیزه کردن کامل عملیات در بخش فضای سبز داریم، تمامی امکانات لازم در این قسمت متمرکز خواهد شد. از آنجا که در استان خوزستان اهمیت فضای سبز دو چندان شده و بهتر است بگویم چندین برابر اهمیت پیدا کرده و توجه به مصرف صحیح منابع آب استان نیز اولویت ویژه ای دارد، لذا مکانیزه کردن کامل عملیات فضای سبز و آبیاری را بطور جدی دنبال می کنیم.

صادق جولا اظهار داشت: باید فضای سبز را به سمتی ببریم که کاهش مصرف منابع را داشته باشیم. این مهم زمانی اتفاق می افتد که به روش های نوین آبیاری روی بیاوریم و فضای سبز را از روش های سنتی که هدر روی آب زیادی دارد رها نموده و آن را با روشهای قطره ای و بارانی جایگزین نمائیم. هم اکنون بخشی از طرح های شرکت در این زمینه انجام شده و بخشی دیگر نیز در برنامه های آینده است تا جایی که به یک سیستم آبیاری و نگهداری مکانیزه کامل برسیم.

محمد حسین صادق جولا در پایان از معاونت منابع انسانی و مدیران واحدهای آموزش و تصفیه خانه کوت عبدالله شرکت برای کمک های مؤثر ایشان در توسعه فضای سبز تشکر کرد و گفت: در کنار تمامی این اقدامات و کمکها، همکاری وهمراهی تمامی شهروندان و همکاران در استفاده مفید و اصولی از فضای سبز بسیار تاثیر گذار بوده و نگاه عمومی به فضای سبز به عنوان ثروتی نهفته در طبیعت برای حال و نسل های آینده کماکان از سوی شهروندان حائز اهمیت است. امیدواریم این بخش از فرهنگ توسعه پایدار، بیش از پیش مورد توجه تک تک خانواده ها قرار گیرد.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
منبع :


 نشانی : اهواز - کیلومتر 10 جاده بندر امام 
کدپستی: 13111-61788
پست الکترونیک: Info@ksc.ir 
مرکز اطلاعات تلفن شرکت : http://118.ksc.ir
ادامه

کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان  
کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان
@ksc_ir
 
captcha  
شرکت فولاد خوزستان
1393 © تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد خوزستان می باشد