صفحه نخست > اخبار و اطلاع رسانی > کارشناسان و محققین فولاد خوزستان با دست پر آمدند حمایت و حضور فعال فولاد خوزستان در سمپوزیوم بین المللی فولاد 95
کارشناسان و محققین فولاد خوزستان با دست پر آمدند: حمایت و حضور فعال فولاد خوزستان در سمپوزیوم بین المللی فولاد 95 کارشناسان و محققین فولاد خوزستان با دست پر آمدند: حمایت و حضور فعال فولاد خوزستان در سمپوزیوم بین المللی فولاد 95 (تعداد بازدید : 215)

کارشناسان و محققین شرکت فولاد خوزستان همچون سال‌های گذشته، امسال نیز در سمپوزیوم فولاد 95 به عنوان مهمترین رخداد علمی صنعت فولاد کشور حضوری فعال داشته و مقالات و دستاورد پژوهش‌های خود را ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار رویداد سمپوزیوم فولاد 95 با شعار « راهکارهای ایجاد تکنولوژی‌های نو، تولید و استفاده از فولادهای نوین در صنعت فولاد کشور » روزهای دهم و یازدهم اسفند ماه در مرکز همایش‌های هتل کایا لاله پارک شهر تبریز برگزار شد.

برپایه همین گزارش همکاران مدیریت تحقیقات و فناوری شرکت فولاد خوزستان از مدت‌ها پیش از برگزاری سمپوزیوم، هماهنگیهای لازم را برای حمایت و مشارکت علمی و اجرایی آغاز کردند و سرانجام در زمان برگزاری، تیمی از مدیران و کارشناسان منتخب عازم تبریز شدند. در حاشیه برگزاری نشست‌های علمی، نمایشگاه جنبی سمپوزیوم نیز در جریان بود که تیمی از همکاران روابط عمومی شرکت دست بکار تدارک غرفه‌ای شکیل و شایسته برای استقرار همکاران پاسخگو در آن شدند.خبرنگار رویداد می‌افزاید: در محل غرفه شرکت خوزستان نشست‌های متعددی با تامین کنندگان داخلی و خارجی از جمله شرکت‌های نسوز ایران و پارس، نفت و گاز سرو،RHI ،Refratechnic ، TuF  و GI  برگزار شد که طی آن مذاکرات مفیدی بعمل آمد. از جمله مسائل مطرح شده در این جلسات می توان به وضعیت آتی بازار فولاد، ایجاد شرایط مطلوب قراردادی جهت رابطه پایدار و همچنین فرصت های بوجود آمده در پسا تحریم، نظیر جذب سرمایه‎گذاران خارجی اشاره داشت.

نمایشگاه سمپوزیوم فولاد ایران از 10 تا 11 اسفند از ساعت 9 تا 17 با شرکت 31 استان کشورمان و نیز کشورهای انگلستان، ایتالیا، آلمان، فرانسه، سوییس، هلند، ترکیه، اتریش، اسپانیا، ژاپن، چین، اکراین، هند و چین و امارات متحده عربی در زمینه‌های تجهیزات خطوط تولید، مواد اولیه، فرآورده های دیرگداز در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار شد.

همچنین در بخش نشست‌های علمی، آقایان ابراهیم دادرس و محمد احمدی از کارشناسان ارشد و محققین شرکت فولاد خوزستان مقالاتی را با عناوین «کاربرد برنامه ریزی عدد صحیح در تعیین مقدار بهینه تولید فروش و موجودی انبار شرکت فولاد خوزستان با استفاده از برآورد و پیش بینی قیمت محصولات» و «ارائه مدلی به منظور تبیین شهرت سازمانی و پیامدهای رفتاری آن بر مشتریان » ارائه دادند که در مجموعه مقالات این همایش مهم به چاپ رسید.

گزارش خبرنگار رویداد به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی حاکیست، جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه در آئین افتتاح سمپوزیوم بین المللی فولاد 95 در تبریز با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه افزود: رساندن سرانه مصرف فولاد کشور از 200 کیلوگرم فعلی به 500 کیلوگرم از مهمترین برنامه‌هایی این وزارتخانه است.

وی با بیان اینکه ترکیه بخش عمده فولاد خود را از قراضه تهیه می‌کند، اظهار کرد: ایران عمده فولاد خود را از سنگ آهن تولید می‌کند که این کار تا حدودی مشکل و بر این اساس تولید 55 میلیون تن فولاد نیاز به آماده‌سازی و انجام اقدام های اساسی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت فولاد خام در کشور حدود 31 میلیون تن است، یادآوری کرد: دولت برای تحقق تولید 55 میلیون تنی فولاد تلاش می‌کند.

سرقینی، لازمه تولید 55 میلیون تن فولاد را تولید 150 میلیون تن سنگ آهن اعلام کرد و ادامه داد: توسعه این میزان سنگ آهن در معدن فرصت بسیار بزرگی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است تا بتوان در این زنجیره دولت را یاری کرد.

وی با تاکید بر بومی سازی صنعت گفت: در توسعه صنایع و معدن همیشه به توان داخلی و فناوری بومی اتکا می شود.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: رشد تولید فولاد در دنیا کمتر از یک درصد بوده و در حالی که این میزان در ایران 11 درصد است.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
منبع :


 نشانی : اهواز - کیلومتر 10 جاده بندر امام 
کدپستی: 13111-61788
پست الکترونیک: Info@ksc.ir 
مرکز اطلاعات تلفن شرکت : http://118.ksc.ir
ادامه

کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان  
کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان
@ksc_ir
 
captcha  
شرکت فولاد خوزستان
1393 © تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد خوزستان می باشد