صفحه نخست > اخبار و اطلاع رسانی > شرکت فولاد خوزستان برای نخستین بار در کشور، برگزار کرد آزمون تخصصی آیین نامه های حفاظت و بهداشت کار
شرکت فولاد خوزستان برای نخستین بار در کشور، برگزار کرد: آزمون تخصصی آیین نامه های حفاظت و بهداشت کار شرکت فولاد خوزستان برای نخستین بار در کشور، برگزار کرد: آزمون تخصصی آیین نامه های حفاظت و بهداشت کار (تعداد بازدید : 199)

نخستین آزمون تخصصی آیین نامه‌های حفاظت و بهداشت کار با شرکت بازرسین ایمنی و HSE بخش‌ها و پیمانکاران در شرکت فولاد خوزستان برگزار شد.

خبرنگار رویداد به نقل از مهندس داریوش دانیالی رئیس ایمنی شرکت فولاد خوزستان گزارش داد: آزمون یاد شده که نخستین سری از این آیین نامه‌ها را شامل می‌شد، با پیگیری منظم قابل توجه همکاران واحد آموزش و بازرسین مربوطه در روز شنبه چهاردهم اسفند ماه برگزار گردید. بنا بر این گزارش، آزمون یاد شده بصورت چهارگزینه‌ای درقالب 50 سوال و به مدت 50 دقیقه در بلوک شماره 5 مرکز آموزش شرکت فولاد خوزستان در سطح بالایی از نظر کمی و کیفی، برگزار گردید.در هنگام برگزاری این آزمون آقای دکتر مخبر دزفولی مدیر آموزش، تحقیقات و توسعه منابع انسانی و آقای دکتر مسعود توکل فرد مدیر بهداشت، درمان، ایمنی و محیط زیست از نحوه برگزاری آزمون دیدار کردند.

یادآور می‌شود، فولاد خوزستان به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در رعایت و اجرای الزامات قانونی و آیین نامه‌های حفاظت و بهداشت کار، نخستین شرکت در بین فولادسازان بزرگ کشور است که کتاب آیین نامه‌های حفاظت و بهداشت کار را تهیه کرده و پس از توزیع در بین بازرسین ایمنی و HSE   بخش ها و پیمانکاران، به منظور حصول اطمینان از مطالعه این آیین نامه‌ها و ارتقای سطح تخصصی بازرسین اقدام به برگزاری آزمون‌های لازم نموده است.

رئیس ایمنی در تشریح اهمیت اقدامات یاد شده به خبرنگار رویداد توضیحاتی داد که چکیده آن تقدیم خوانندگان ارجمند می‌شود:

انسان‌ها هر چقدر هم در زمینه انجام یک فعالیت متخصص باشند، برای انجام آن فعالیت نیاز به ابزار کار مربوطه دارند. در جهان برخی از مشاغل خاص وجود دارند که شاغلین این شغل ها مجبور به قضاوت می‌باشند. قاضی دادگاه، بازرسی اداره کار، بازرسی ذیحسابی، بازرسی فنی و ... و همچنین بازرسی ایمنی و بازرسی HSE نمونه‌ای از مشاغلی هستند که شاغلین آنها مجبور به قضاوت می‌باشند.

برای قضاوت نیاز به سنجه، معیار و قانون وجود دارد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین ابزار کار بازرسین ایمنی و بازرسین HSE ، آیین نامه‌ها، قوانین، مقررات و الزامات HSE می‌باشند. هرچه یک بازرس ایمنی و یا بازرس HSE بر قوانین و مقررات مربوط به مباحث HSE مسلط‌تر باشد، قضاوت دقیق‌تری خواهد داشت و با هر قضاوت دقیق و صحیح، بر وجهه و اعتبار فرد و شرکت افزوده خواهد شد. در حال حاضر، در کشور ما معتبرترین قوانین و مقررات در زمینه HSE ، آیین نامه‌های حفاظت و بهداشت کار می‌باشند که اجرای آنها اجباری و الزامی می‌باشد.

امید است تلاش همه جانبه‌ای که با انسجام کامل و همکاری چشمگیر بین مدیریت‌های آموزش، تحقیقات و توسعه منابع انسانی و بهداشت، درمان، ایمنی و محیط زیست در جریان است به ارتقای سطح آگاهی و اجرای مقررات HSE در شرکت منتهی شود.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
منبع :


 نشانی : اهواز - کیلومتر 10 جاده بندر امام 
کدپستی: 13111-61788
پست الکترونیک: Info@ksc.ir 
مرکز اطلاعات تلفن شرکت : http://118.ksc.ir
ادامه

کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان  
کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان
@ksc_ir
 
captcha  
شرکت فولاد خوزستان
1393 © تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد خوزستان می باشد