صفحه نخست > اخبار و اطلاع رسانی > رئیس ایمنی شرکت هدف سال 96 را اعلام کرد فولاد خوزستان می تواند الگوی ایمنی صنعتی در کشور باشد
رئیس ایمنی شرکت هدف سال 96 را اعلام کرد: فولاد خوزستان می تواند الگوی ایمنی صنعتی در کشور باشد رئیس ایمنی شرکت هدف سال 96 را اعلام کرد: فولاد خوزستان می تواند الگوی ایمنی صنعتی در کشور باشد (تعداد بازدید : 621)

برای نخستین بار در تاریخ تولید شرکت، دو ماه پایانی سال را بدون حادثه شدید سپری کردیم و امیدواریم همین روند در ماه‌ها و سال آتی ادامه یابد و بتوانیم شرکت فولاد خوزستان را به الگوی ایمنی کشور تبدیل کنیم. به میمنت این رویداد و به دستور مدیریت محترم شرکت، نمرات منفی کارکنان در بهمن ماه بخشیده شده است.


داریوش دانیالی رئیس ایمنی شرکت فولاد خوزستان این مطلب را در گفتگو با خبرنگار رویداد عنوان کرد و افزود: این موفقیت خوشحال کننده در نتیجه‌ی همکاری و همدلی تمامی کارکنان بدست آمده و نشانه خوبی برای نهادینه شدن اصول بنیادین ایمنی در اقشار مختلف کارکنان و هموار شدن مسیر برای تحقق شعار تولید ایمن و سبز در این واحد عظیم تولیدی و صنعتی است.
دانیالی در ادامه با یادآوری اهمیت همراهی تک تک کارکنان برای تحقق هدف حادثه صفر، که رهنمود مهم مدیرعامل در جریان همایش پایان سال 95 نیز بوده است تاکید کرد: باید به دنبال راه حلی اساسی برای ترغیب عموم کارکنان به اصول ایمنی بود تا شرایطی فراهم گردد که از بالاترین رده تا پایین‌ترین رده سازمانی، تمامی همکاران صف و ستاد نسبت به رعایت موارد ایمنی مسولیت‌پذیر باشند. 
دانیالی با بیان اینکه اجرای صحیح و موثر قوانین و الزامات HSE مهمترین ابزار در رسیدن به هدف شرکت یعنی تولید ایمن و سبز است، اظهارداشت: زمانی موفق می‌شویم، حوادث کار را در محیط تولید شرکت به صفر برسانیم که همه کارکنان با رغبت به رعایت موارد ایمنی روی بیاورند. 
رئیس ایمنی با یادآوری اینکه اخیراً دستور‌العمل مقررات انضباطی و تشویقی کارکنان به منظور ایجاد یک ضمانت اجرایی برای رعایت الزامات HSE، تدوین شده و از طریق اتوماسیون و اینترانت در اختیار کارکنان قرار گرفته است افزود: در پایان هر ماه، اگر همکاران دارای نمره منفی در پرونده ایمنی باشند شامل کسر پاداش خواهند شد و در پایان هر سه ماه کارکنان، بخش‌ها و پیمانکارانی که شامل مقررات دستورالعمل تشویقی باشند پاداش مناسبی دریافت می‌کنند.
وی تاکید کرد: اعتقاد مدیریت ارشد سازمان این است که استفاده از فرآیند تشویقی اثربخشی بهتری را به دنبال دارد و امیدوار هستیم که همواره رفتارهایی ایمن و شرایطی ایمن در شرکت حاکم باشد و هرگز مجبور به اعمال کسر پاداش نشویم.
دانیالی گفت: تقاضای متولیان ایمنی شرکت از خانواده‌های همکاران که اعضای محترم خانواده بزرگ فولاد خوزستان شمرده می‌شوند نیز این است که هنگام ترک خانه به مقصد شرکت، پدر خانواده را برای بازگشت سلامت به محیط گرم خانواده، ملزم به رعایت آموزش‌هایی نمایند که بارها در کلاس‌های ایمنی در اختیارشان گذاشته شده یا شعارهای ساده و اساسی ایمنی که در محیط صنعتی در معرض دید آن‌ها قرار دارد. 
رئیس واحد ایمنی با ذکر اینکه هنر این واحد نشان دادن مسیر صحیح و عاری از خطر است تاکید نمود: محیط‌های صنعتی مستعد حادثه هستند و ما باید همه‌ی توانمان را به کار ‌ببندیم تا شرکت فولاد خوزستان را به الگوی ایمنی کشور تبدیل کنیم.
وی گفت: روزانه به طور متوسط بیش از ده هزار نفر از کارکنان وارد شرکت می‌شوند که تضمین سلامت جسمی آن‌ها آروزی قلبی همه اعضای خانواده بزرگ فولاد خوزستان است. لذا همیشه از خدواند متعال می‌خواهیم در پایان هر نوبت کاری تمامی همکاران عزیز که صادقانه مشغول انجام وظیفه بوده‌اند، در کمال سلامت به خانه‌هایشان بازگردند. 
رئیس ایمنی شرکت فولاد خوزستان گفت: هم اکنون و همیشه با اتکال به عنایت خداوند و امید به همدلی و همکاری تمامی همکاران عزیز، در راه رسیدن به آرزوی بزرگ و ارزشمند حادثه صفر در شرکت، هرگز از مبازه با شرایط غیرایمن و تغییر رفتارهای غیرایمن از پای نخواهیم نشست و از همه عزیزانی که در هر زمان مسئولیت ایمنی شرکت را بر عهده داشته و در توفیقات حاصله ایفای نقش کرده و با خلوص نیت در مسیر تعالی سازمان و نهادینه کردن فرهنگ ایمنی گام برداشته‌اند، تقدیر و سپاس داریم و برای تمامی همکاران و خانواده‌هایشان در این ایام پر خیر و برکت پایان سال و آغاز سال جدید آرزوی تندرستی و اوقاتی خوش در پناه خداوند مهربان می‌نماییم. ایمن، سلامت و شاد باشید.


تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶
منبع :


 نشانی : اهواز - کیلومتر 10 جاده بندر امام 
کدپستی: 13111-61788
پست الکترونیک: Info@ksc.ir 
مرکز اطلاعات تلفن شرکت : http://118.ksc.ir
ادامه

کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان  
کانال رسمی تلگرام شرکت فولاد خوزستان
@ksc_ir
 
captcha  
شرکت فولاد خوزستان
1393 © تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد خوزستان می باشد